AutoVINCode - bezpečnostní kódování autoskel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

AutoVINCode - Proč označit vůz?

Proč označit vůz?


1.

Identifikační systém automobilů VIN (výrobní číslo karoserie - Vehicle Identification Number) je využíván POLICIÍ a INTERPOLEM na celém světě. Každý automobil je v oficiální databázi vozidel evidován právě pod tímto kódem. VIN je používán všemi světovými výrobci motorových vozidel od roku 1980 na základě normy ISO 3779.

2.

Cílem viditelného označení vozu kódem VIN je prevence proti krádeži vozidla a případná snadná identifikace odcizeného vozidla. Jedná se o nejlepší pasivní ochranu Vašeho vozu proti krádeži. Jak tato ochrana funguje? Pokud zloděj uvidí na sklech vyleptaný VIN kód, uvědomí si snadnou kontrolu totožnosti vozidla policií. A výměna všech skel na vozidle je značně nákladná. A navíc každé okno nese na sobě viditelně uvedený rok výroby, který se shoduje s rokem výroby vozu. Takže pokud se rok výroby okna neshoduje s rokem výroby vozu, je to krajně podezřelé - buďto vůz prošel těžkou havárií, po které musela být vyměněna všechna okna anebo se jedná o kradený vůz, který byl zabezpečen systémem kódování autoskel. Koupí si někdo takovýto vůz???

3.

Vyznačením VIN na viditelném místě vozu umožňuje policii snadnou a okamžitou kontrolu bez nutnosti otevření vozidla k provedení detailní kontroly (což bez povolení ani nesmí). A nejen policii, ale také všem motoristům! V autobazaru si sami můžete prověřit, zda není vůz kradený, případně v majetku leasingové společnosti - prověření můžete provést přes internet na stránkách Ministerstva vnitra anebo pomocí služby SMS dotazu přes firmu VIN detect, s.r.o.

4.

Statistiky policie potvrzují, že zviditelnění VIN na skla výrazně sníží pravděpodobnost odcizení Vašeho vozidla. Samotná Policie ČR na svých stránkách v tomto článku doporučuje označit skla vozu VIN kódem.

5.

Mnohé automobilky tyto skutečnosti pochopily a proto VIN kód viditelně umísťují na své vozy (viz obrázek). Ovšem pouze na jednom místě...

Dokonce automobilka Škoda na novější typy vozů automaticky značí část
VIN kódu na všechna skla. Z toho se dá soudit, že tato ochrana má logiku...

6.

VIN kód není anonymní označení jako u mnohých jiných systémů kódování, VIN kód je oficiální označení Vašeho vozu podle technického průkazu. Každý vůz registrovaný v ČR je automaticky zaznamenáván do oficiální databáze Policie ČR - Centrálního registru vozidel, a to právě pod kódem VIN.

7.

Vyleptáním národní značky CZ k VIN kódu podstatným způsobem zlepší identifikaci odcizeného vozidla v zahraničí.

8.

Na této adrese si můžete provést dekódování VIN kódu vozidla, čímž zjistíte všechny údaje o předmětném vozu (značka, typ, země původu a další údaje).

9.

Montáž AutoVINCode je velmi jednoduchá, kterou zvládne každý za pouhých 30 minut. Nemusíte nikam s vozem jezdit, označení si provedete sami doma! V případě Vašeho požadavku Vám označení za podmínek uvedených v objednávce provedeme při převzetí sady.

10.

Pořizovací cena sady AutoVINCode je velmi nízká, efektivita ochrany vysoká.

11.

Řada českých pojišťoven poskytuje u vozidel označených VIN kódem slevy na pojištění, a to v rozmezí od 3 do 10%, což jistě není zanedbatelné. Za pár let máte investici do kódování autoskel zpět... ;-)


 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky